Aplikace kožních implantátů - výplňové materiály pod vrásky

Jak se kožní implantáty aplikují?

Aplikace je velmi jednoduchá a téměř nebolestivá. Na odezinfikované místo se aplikuje látka velmi malou a tenkou jehličkou, místo se vymodeluje a klient ihned vidí výsledek.Dle typu materiálu a dle požadovaného efektu je nutné aplikaci po určité době opakovat. Klient ihned po aplikaci může normálně fungovat.

Jaké mohou nastat komplikace?

Otok, zarudnutí, citlivost ošetřeného místa. Tyto vymizí obvykle do několika dnů.

Hylaform

Kyselina hyaluronová v injekční formě k výplni obličejových kontur vrásek a rtů. Máte-li pocit, že vaše tvář potřebuje ihned důkladné ošetření vrásek, nerovností na obličeji nebo výplň obličejových kontur a rtů je právě pro Vás určen Hylafromâ viskoelastický gel.

Co je Hylaform gel?

V mezibuněčném lůžku v lidském těle se vyskytuje polysacharid, který se nazývá hyaluronan. Jednou z jeho funkcí je udržovat kůži vlhkou a pružnou. Hylaformâ je sterilní, viskoelastický gel v injekční podobě, složený z molekul hyaluronanu. Napodobuje přirozené hydratační funkce.

Na co se Hylaform používá?

Hylaform se používá na výplň jemných vrásek v obličeji, kožních záhybů, jizev po akné a na výplň rtů. Jeho efekt je okamžitý. Aplikaci Hylaformu je vhodné po čase opakovat.

Přednosti Hylaformu

 • Dvacetiletá zkušenost s aplikací Hylaformu
 • Není třeba kožního testu
 • Okamžitý efekt ihned po aplikaci
 • Hylaform je přírodní - není bakteriálního původu
 • Hylaform lze kombinovat s aplikací kolagenových injekcí
 • Vhodným doplňkem k chirurgickým a dermatologickým zákrokům

Kde Hylaform injekce získáte?

Informujte se u svého dermatologa nebo plastického chirurga.

Matridex

 • kyselina hyalurovaná síťovaná s kyselinou mléčnou
 • vhodná k výplni nasolabiálních rýh, glabely, brady

Teosyal

Kyselina hyaluronová

Jak působí?

 • hydratační účinek
 • okamžitý výsledek
 • neživočišný původ
 • přirozený výsledek

Restylane

Již 15 let zkušeností s produkty Restylane! Více než 11 milionů ošetření!

Restylane je kompletní řada produktů sloužící k výplni vrásek, k obnovení objemu obličeje, ke zpevnění kontur tváře, yvýraynění a zvětšení rtů, ošetření krku, dekoltu, rukou a jizev. Restylane je čirá gelová forma kyseliny hyaluronové, látky, která se v těle přirozeně vyskytuje. Procesem stárnutí produkce této látky v těle klesá, věkem tkáně povolují, v obličeji se objevují vrásky, pokožka ztrácí pevnost. Aplikací Restylane tedy doplňujeme tělu vlastní chybějící látku (to je rozdíl od ostatních syntetických výplní). Proto je tato metoda velmi bezpečná. Kyselina hyaluronová silně váže vodu, umožňuje zachytit až 1000x větší množství vody než je její hmotnost, je tedy vynikajícím hydratujícím prvkem. Zlepšuje hydrataci pokožky, obnovuje tonus pleti, její elasticitu, podporuje novotvorbu kolagenu v místě aplikace. Restylane není trvalý, tělo ho časem odbourá. Klient se tedy může rozhodnout, zda ošetření bude opakovat.

Doporučení po ošetření

 • nedotýkat se ošetřené oblasti po dobu 6 hodin po ošetření, po této době může být oblast jemně omyta vodou a mýdlem a může být použit lehký make - up
 • ošetřené místo nemasírovat
 • po dobu 3 - 5 dnů (dokud nezmizí počáteční otok a zarudnutí) nevystatovat se intenzivnímu teplu (sauna, solárium, opalování) nebo silnému chladu

Efekt

Výplň je patrná okamžitě. Po odeznění otoku a zhojení drobných modřinek je výsledný estetický efekt zcela přirozený, výplňový materiál se stane součástí kůže, po správné aplikaci nejsou patrny žádné nerovnosti, hrudky. Účinky zpravidla vydrží od 6 měsíců do více než 1 roku, doba trvání účinku je samozřejmě individuální, závisí na místě aplikace, typu pleti, použitém materiálu.

Vedlejší účinky

Bezprostředně po ošetření se může objevit v místě aplikace lehké zarudnutí, otok, citlivost nebo svědivý pocit. Jde o dočasný jev, který zpravidla zmizí během 2 - 3 dnů. Počáteční otok po ošetření rtů může trvat i týden, rty po tu dobu mohou vypadat poněkud nesouměrně, výsledek ihned po ošetření nelze považovat za konečný. Pokud měl klient někdy potíže s opary, je určité riziko, že vpichy mohou jejich výskyt podpořit, ale opět je to individuální. Drobné modřinky se vstřebávají asi do týdne. Užívá-li klient Acylpyrin, Anopyrin, protizánětlivé přípravky nebo antikoagulantia, zvyšuje se možnost většího výskytu modřinek. Pokud lze, je vhodné tyto léky týden před ošetřením vysadit.

Kontraindikace

 • přecitlivělost vůči kyselině hyaluronové
 • choroby imunitního systému
 • stavy zatěžující imunitní systém - těhotenství, kojení
 • akutní horečnaté onemocnění
 • akutní kožní onemocnění v místech ošetření

Juvedérm

- kyselina hyaluronová ve formě průhledného homogenního viskoelastického gelu, který má čtyři hlavní výhody:
 • získává se biosyntézou a není živočišného původu
 • pro aplikaci není nutné předchozí vyšetření
 • molekula kyseliny hyaluronové je přirozenou součástí lidského těla
 • obsah kyseliny hyaluronové je v současnosti jeden z nejkoncentrovanějších na trhu
- okamžitý efekt
- účinky obvykle trvají 9 měsíců. V některých případech mohou účinky trvat až jeden rok

Kyselina hyaluronová

Kůže je hlavní zásobárnou kyseliny hyaluronové, která představuje klíčovou složku extracelulární matrice.Její hygroskopické vlastnosti jí dávají schopnost zadržovat vodu a zaručují vysoký stupeň hydratace, která je pro kůži nezbytná.Kůže postupně kyselinu hyaluronovou ztrácí, ať už kvůli vnitřním faktorům (věk, pohlaví, stav estrogenu) nebo vnějším (výkyvy teplot, vítr, slunce, užíváné léky atd.) a postupně se tvoří vrásky.

Juvéderm

Obsahuje kyselinu hyaluronovou a tím ji opět do kůže dodává, vrásky se vypínají a pleť se hydratuje.

Kontraidikace

Těhotné a kojící ženy, kožní poruchy a záněty, infekce, akné, herpes …spojení se zákroky laserem

Vedlejší účinky

Po zákroku se mohou objevit zarudnutí, otok, pocit svědění či bolest na dotyk.Reakce mohou přetrvávat jeden týden v místě vpichu se mohou objevit hrbolky.

Esthélis, Fortélis

Stárnutí pleti a tvorba vrásek závisí na velkém množství různých faktorů. Vedle přirozeného procesu stárnutí a genetických vloh se na urychlení procesu stárnutí podílí také vnější vlivy, jako je sluneční záření, kouření, stres a znečištěné životní prostředí. Také výrazná mimika může přispět k rychlejší tvorbě vrásek, a to zejména hlubokých. Struktura pleti se pomalu mění. Nejprve se objevují pouze jemné linie vrásek, postupně se vytvářejí hlubší rýhy, ztrácí se plnost obličeje a obrysy ztrácejí svoji linii a pevnost.

Díky různým metodám ošetření se můžete rozloučit s Vašimi vráskami, od jemných linek až po hluboké rýhy. Také objem rtů je možné velmi přirozeně zvětšit.

Chirurgický zákrok? Dlouhá doba hojení? To vůbec není nutné! Potřebujete pouze 30 minut, schopnosti Vašeho lékaře a výplně vrásek Esthélis a Fortélis.

Esthélis a Fortélis patří mezi nejbezpečnější a nejvhodnější přípravky na trhu vhodné pro:
 • zjemnění vrásek
 • doplnění objemu rtů
 • zvýraznění a modelování obrysů Vašeho obličeje
 • obnovení Vašeho přirozeného šarmu

Přípravky Esthélis a Fortélis obsahují čistou kyselinu hyaluronovou, která je přirozenou součástí lidského těla. A právě proto nemají tyto přípravky žádné vedlejší nežádoucí účinky. Žádný chirurgický zákrok, žádné dlouhodobé hojení! Po ošetření se můžete okamžitě vrátit do pracovního a soukromého života. A všichni ve Vašem okolí, ať v pracovním nebo v rodinném, si ihned všimnou, jak odpočatě a uvolněně vypadáte, a budou se divit, co je tajemstvím Vaší spokojenosti.

Co se odehrává během ošetření?

Během ošetření, které trvá přibližně 30 minut, Vám lékař velmi tenkou jehlou aplikuje přípravek přesně do problematických míst: povadlé části obličeje, jizvy, vrásky na čele, rty nebo nosoretní vrásky.

Jak dlouho účinek přetrvává?

Již na konci ošetření, po cca 30 minutách, můžete vidět změny v oblastech, které byly ošetřené. Vaše vrásky jsou hladší, bez ztráty přirozeného výrazu, a Vy se můžete radovat z mladistvého vzhledu. Výhodou je okamžitý výsledek, který vydrží 9 - 12 měsíců.

Remake

Co je Remake?

Remake je nová metoda na vyhlazení vrásek s okamžitým a viditelným efektem. Remake se také používá na zvětšení rtů. Je to jemný a bezpečný gel s obsahem Polyethylenglykodiakrylátu, který má podobné vlastnosti jako lidský tuk. Je dlouhotrvající.

Proč Remake?

S přibývajícím věkem můžete pozorovat, že Vaše pokožka na tváři ztrácí objem, objevují se první vrásky. Na rozdíl od jiných produktů na trhu je Remake úplně degradovatelný a úplně se vstřebá za 2 - 3 roky!

Remake je absolutně bezpečný. Dokazují to klinické a laboratorní testy vykonané výrobcem před uvedením Remake do klinické praxe. Remake se aplikuje do kůže nebo rtů pomocí tenké injekční jehly. Po aplikaci se může vyskytnout jemné začervenhání a otok, který ustoupí do 1 - 2 dnů.
Další skvělou výhodou Remake je, že Vaši tvář nebo rty vylepší okamžitě. Nepotřebujete čekat několik týdnů, než se dostaví účinek, tak jako je to některých jiných materiálů.
Bezprostředně po aplikaci Remake se vyhýbejte přímému působení UVA/UVB záření (solárium) po dobu sedmi dnů.

Remake má dlouhodobý účinek, ale ne permanentní...

Remake je biodegradovatelný , což znamená, že se úplně vstřebá za 2 - 3 roky. U výplňových materiálů je to velmi důležitá vlastnost, protože naše tvář se lety mění, proto se permanentní korekce nedoporučují.

Remake je bezpečný...

Remake má podobnou strukturu jako lidský tuk, proto představuje bezpečnou volbu pro každého. Jeho bezpečnost dokazují laboratorní a klinïcké testy. Aplikací Remake se dosáhne velmi přirozeného výsledku, díky jeho vysoké elasticitě a struktuře, která je podobná lidskému tuku. Je dobře snášený, bez zánětlivých reakcí a vedlejších účinků.

Remake narozdíl od jiných výplňových materiálů není extrahovaný z jiných živých organismů. To znamená, že před aplikací nejsou potřebné žádné alergické testy, tak jak je to u výplňových materiálů zvířecího původu. Díky tomu může lékař aplikovat Remake okamžitě , bez předcházejících alergických testů.

Stylage

Stylage® je bezpečný a vstřebatelný produkt. Výrobek je přírodní a biologicky odbouratelný, nevyžaduje provedení jakýchkoliv předchozích testů a lidé se po jeho aplikaci mohou okamžitě vrátit k běžným denním aktivitám. Stylage® je balený v jednorázových skleněných stříkačkách farmaceutické kvality.
Výsledky jsou viditelné okamžitě po aplikaci. Konečný výsledek se dostaví do 10 až 14 dnů. Pokroková technologie Stylage® zaručuje trvanlivost až 9 až 12 měsíců s dlouhotrvajícím přirozeným vzhled.
Stylage® poskytuje jednoduché a bezpečné ošetření. Díky různým typům (S, M, L, XL, Hydro a Special Lips) v závislosti na druhu aplikace, je materiál schopný okamžitě zjemnit vrásky, rehydratovat vaši pokožku nebo přemodelovat tvary a kontury obličeje.

Stylage® se je využíván ke korekci a modelaci vrásek a defektů na obličeji:
 • glabelární vrásky
 • periorbitální vrásky
 • zvýraznění lícních kostí a tváří
 • nasolabiální rýhy
 • periorální vrásky
 • kontury rtů
 • zvětšení rtů
 • modelace rtů
Před zákrokem je nutná konzultace s lékařem.

Princess

Co je Princess?

Princess je řada výrobků vytvořená pro různé typy ošetření pokožky, která umožňuje dokonale modelovat obličej a omladit téměř jakoukoliv část těla. Princess je gelový implantát na bázi kyseliny hyaluronové, což je látka tělu vlastní, která se postupně beze zbytku do těla vstřebá. Účinek je dlouhotrvající, ale ne pernamentní. Řada produktů Princess byla vyvinuta rakouskými odborníky - společností CromaPharma - která má dlouholeté zkušenosti s vývojem a zpracováním bezpečných a účinných materiálů na bázi kyseliny hyaluronové.

Proč Princess?

S přibývajícím věkem a vlivem dalších faktorů jako je např. kouření nebo nadměrné slunění dochází k prvním náznakům vrásek a ke ztrácení objemu tváře. V pokožce dochází ke ztrátě kolagenu a celkové elasticity pokožky. Princess napravuje přirozenou ztrátu kyseliny hyaluronové v důsledku stárnutí jemným a pravidelným doplňováním a dlouhodobou hydratací pokožky. Tímto způsobem výrazně zlepšuje napěstí a elasticitu pokožky.

 • Odstranění jemných až hlubokých vrásek
 • Zvětšení a korektura rtů
 • Modelace a korektura obličeje
 • Vyrovnání tónu pleti a zlepšení elasticity Vaší pokožky
 • Omlazení pokožky od hlavy až k patě

Vrásky jsou okamžitě vyhlazeny, objem je harmonicky obnoven. Vaše pleť je viditelně zářivější, mladší a zdravější.

 • Vrásky na čele
 • Glabelární rýhy (vrásky u kořene nosu)
 • Vrásky okolo očí
 • Vyrovnání kontur nosu
 • Oblast lícních kostí
 • Nasolabiální (nosoretní) rýhy
 • Vrásky okolo úst
 • Zvětšení a kontura rtů
 • Dekolt a ruce

Jak probíhá ošetření?

Aplikace je prakticky bezbolestná, záleží na Vaší snášenlivosti. Zpravidla je používáno anestetikum.

Kdy se dostaví účinek?

Účinek se dostaví okamžitě! Nepotřebujete čekat několik dnů nebo týdnů, než se dostaví účinek jako u jiných výplňových materiálů.

Je Princess bezpečný?

Princess je naprosto bezpečný gelový implatát. Dokazují to klinické a laboratorní testy. Kyselina hyaluronová obsažená v produktech Princess je neživočišného původu, proto není nutné podstoupit alergické testy před ošetřením.

Doporučení před a po aplikaci

Před aplikací se nedoporučuje užívat aspirin, léky proti bolesti a proti srážlivosti krve. Po aplikace Princess se po dobu sedmi dnů vyhýbejte extrémním teplotám (vysoký chlad, UV a sluneční záření). Po aplikaci není potřební žádná léčba.

Juvéderm

Obnovte Váš přirozený zdravý vzhled pleti hlubokou hydratací! Obnovte také přirozené kontury Vašeho obličeje! Odhalte svou krásu a poznejte rozdíl s novou řadou výplňových materiálů Juvéderm na bázi kyseliny hyaluronové.. Juvéderm VOLUMA, Juvéderm HYDRATE, Juvéderm ULTRA SMILE, Juvéderm ULTRA 2,3 a 4... Sadná cesta k dlouhotrvajícímu obnovení !Hluboká hydratace tam, kde je potřebná!Přijďte a staňte se krásnější . Poznejte změnu.

Juvéderm hydrate

Dostatečná hydratace je důležitá k udržení zdravého tónu pleti, pružnosti hladkého a mladistvého vzhledu. Vaše pleť obsahuje důležitou hydratační složku, kyselinu hyaluronovou, která brání pokožku před vysycháním. S přibývajícím věkem se hladina kyseliny hyaluronové snižuje a v důsledku toho může Vaše pleť vypadat unaveně, vrásčitě a může být drsná na dotek. Tento proces se týká nejvíce viditelných oblastí obličeje, krku, dekoltu a rukou.

Ošetření krémy může dočasně hydratovat pokožku povrchově, ale nemůže dodat a zachovat hlubokou hydrataci, potřebnou pro udržení přirozené pružnosti a zdravého vzhledu pleti.

Stav a tón pleti Vašeho obličeje, krku a rukou o Vás mnoho vypovídá. Nový Juvéderm HYDRATE je klinicky ověřený přípravek, který účinně doplňuje úbytek kyseliny hyaluronové v kůži a tím obnovuje přirozený a zdravý vzhled pleti. Juvéderm HYDRATE byl speciálně vyvinut k aplikaci těsně pod povrch kůže k dosažení lepší hydratace, tónu a pružnosti pleti.

Přirozený a zdravý vzhled Vaší pleti přispívá k tomu, jak vypadáte a jak se cítíte. Juvéderm HYDRATE přináší výborné výsledky, což vysvětluje, proč v klinické studii 85 % žen řeklo, že by doporučilo aplikaci tohoto přípravku svým známým. Juvéderm HYDRATE je speciálně určen k hluboké hydrataci obličeje, rukou, krku a dekoltu.

Cena za Juvéderm HYDRATE 1ml je 4200 Kč.

Juvéderm ultra smile

Co o Vás říkají Vaše rty?
Vaše rty jsou jedinečné. Pro mnoho lidí jsou jejich rty důležité pro dobrý pocit. Vaše rty rámují každé Vaše vyřčené slovo. I když mlčíte, Vaše rty stále vyjadřují Vaše pocity. Avšak rty jsou často přehlíženy, pokud jde o prevenci a léčbu známek předčasného stárnutí.

Postupem času mají rty přirozený sklon ke ztrátě hydratace a objemu, což způsobuje jejich zmenšení a ztrátu kontur. Jelikož kůže našich rtů je daleko tenčí, než kůže v ostatních oblastech naší tváře, může se efekt předčasného stárnutí rtů objevit podstatně dříve, než v ostatních oblastech obličeje. Proto je nutné rtům poskytnout potřebnou hydrataci a péči.

Pomůžeme dát Vašim rtům potřebnou pozornost a péči s přípravkem Juvéderm ULTRA SMILE - naším prvním výplňovým materiálem na bázi kyseliny hyaluronové, určeným speciálně pro rty.

Cena Juvéderm ULTRA SMILE 0,,55 ml je 5 300 Kč.

Juvéderm voluma

Všichni známe rýhy a vrásky na naší kůži, které se objevují při smíchu a mračení. Ale ty nejsou jedinými viditelnými příznaky stárnutí. Změny rovněž probíhají pod povrchem kůže. Postupná ztráta podpůrných tkáňových struktur a dlouhodobý vliv gravitace způsobují ztrátu objemu a tvaru v určitých oblastech Vašeho obličeje. Tyto změny pak mají vliv na vzhled tváří a brady.

Ošetření výplňovým materiálem může účinně opravit linky, vrásky a záhyby na kůži, ale nemůže nahradit ztracený objem. Za tímto účelem je třeba použít speciálně vyvinutý materiál pro zvětšení objemu. Ten může nejen obnovit tvar oblastí, jako jsou Vaše tváře a brada, ale nabízí také hladké a dlouhotrvající výsledky.

Juvéderm VOLUMA je klinicky testovaný objemový výplňový materiál. Je šetrně injekčně aplikován. Doplnění ztraceného objemu přináší zpět plnější, hladší a zdravější vzhled. Tyto výsledky jsou viditelné již po 30 minutách a mohou trvat až 18 měsíců.

Juvéderm VOLUMA je nejnovější přípravek k obnovení ztraceného objemu obličeje. Juvéderm VOLUMA byl speciálně vyvinut tak, aby měl vysokou výplňovou schopnost, umožňující Vašemu lékaři obnovit velké ztráty objemu na tvářích, bradě a dalších oblastech obličeje. Využívá hydratačních vlastností kyseliny hyaluronové v hladkém a dlouhotrvajícím složení. Navrací zpět Vaší tváři tvar a obrysy, které chcete.

Cena Juvéderm VOLUMA 2 ml 16400 Kč.

VarioDerm

Díky nové generaci kyseliny hyaluronové nastavily výrobky VARIODERM na trhu vyšší standardy vstřebatelných, jemných tkáňových výplní. Nová inovativní technologie výrobků VARIODERM byla vyvinuta společností ADODERM GmbH.

VarioDerm

VARIODERM vysoce koncentrovaná kyselina hyaluronová se speciální vazbou cross-link.
Kyselina hyaluronová je přirozená a esenciální složka v těle. Je přítomná v kožní vrstvě a zaručuje pokožce její barevný odstín a hydrataci. Zásluhou kyseliny hyaluronové se přirozené zpomaluje proces stárnutí kůže, který má za následek ztrátu barvy pleti, objemu a zvýšený výskyt vrásek. Ideální řešení v boji s těmito známkami stárnutí je nahrazování této ztráty vstřikováním kyseliny hyaluronové do pokožky.

Každý rok se tisíce lidí celého světa nechávají ošetřit přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové. Více než 6 milionů lidí si již vychutnalo výhody této procedury.

Varioderm - bezpečný a účinný výrobek

Díky nové generaci kyseliny hyaluronové nastavily výrobky VARIODERM na trhu vyšší standardy vstřebatelných, jemných tkáňových výplní.
Nová inovativní technologie výrobků VARIODERM byla vyvinuta společností ADODERM GmbH. Náš úspěch je založen na spojení speciálních dovedností a dlouhodobých zkušeností v oblasti výzkumu stárnutí pleti a procesu omlazováni.
VARIODERM je lékařský preparát označen CE. Je vyroben v Německu a podléhá velice striktním kontrolám kvality, které odpovídají požadavkům evropských a celosvětových standardů.

Varioderm - pro dlouhotrvající účinky

Kyseliny hyaluronová (glycosaminoglycan) má schopnost vytvářet velmi elastickou strukturu, která dodává další důležitý objem ke své vlastní hmotě. Její silná hustota záporného náboje přitahuje množství kationů, jako například Na+, které způsobují vstřebávání velkého množství molekul vody v tkáni. Tento proces vytváří osmotický tlak, který pokožce poskytuje odolnost proti tlakovým siloám (mimika).

Vstřebávání kyseliny hyaluronové v kožní vrstvě je nevyhnutelné, ale je možné tento proces zpomalit: a to díky nové výrobní metodě, která vyplývá z vazby cross-link a koncentrované kyseliny hyaluronové s velkou molekulární hmotností, která může déle odolávat vstřebávání.

Varioderm - jeho hlavní rysy

 • je vyroben za použití kompletně nové technologie
 • je vyroben z čisté kyseliny hyaluronové s hustou vazbou cross-link a je speciálně ustálen
 • nabízí zlepšenou viskozní elasticitu a snadnou aplikaci
 • je neživočišného původu a nevyžaduje žádné předchozí testy snášenlivosti
 • dovoluje získat přirozený vzhled a dlouhodobé účinky
 • je to lékařský prostředek a je nabízen v balení po 2 stříkačkách, každá s obsahem 1 ml kyseliny hyaluronové

Jak dlouho trvají účinky?

VARIODERM přetrvává v kožní vrstvě nejméně 6 až 12 měsíců. Vysoká hustota vazby cross-link podporuje pomalejší vstřebávání výrobků VARIODERM v tkáni. Stálost výrobků VARIODERM v pokožce se liší podle druhu pleti, věku a způsobu života pacienta, stejně tak, jako oblasti a technika aplikace. Může být nezbytné z části obnovit ošetření za účelem optimalizace výsledků a stálosti korekce.

Jsou nějaká preventivní opatření po výkonu?

 • Po aplikaci je doporučeno na ošetřená místa přikládat let nebo chladící obklad pro snížení přechodného zarudnutí.
 • V prvních dvanácti hodinách po ošetření by se neměl používat make-up.
 • nabízí zlepšenou viskozní elasticitu a snadnou aplikaci
 • Pacient také musí vynechat následujících 10 dní po ošetření pobyt v sauně, parní lázni a vystavovat se UV záření a velkému chladu.
 • V případě dlouhodobého slunění by se na ošetřená místa měla použít UV ochrana proti slunečním paprskům.

Jsou nějaké kontraindikace?

VARIODERM by se neměl používat u těhotných nebo kojících žen. Neměl by být aplikován u pacientů, kteří vykazují poruchy autoimunitního systému, dřívější alergie nebo přecitlivělost na kyselinu hyaluronovou, nebo imuno-terapeutické ošetření. VARIODERM by neměl být aplikován do zanícené anebo infekční pokožky (akné, opary, lišej,...) a u osob s tendencí k tvorbě hypertrofických jizev. Neměl by být používán v souvislosti s žádných laserovým ošetřením, chemickým peelingem nebo dermaabrazí.

Jsou nějaké nežádoucí účinky?

Po aplikaci se může vyskytnout opuchnutí anebo zarudnutí buďto s nebo bez doprovodné bolesti, jako u všech kožních výplňových implantátů. Tyto projevy obvykle zmizí během několika hodin, dnů nebo v některých případech v průběhu jednoho týdně. Ve vědecké literatuře byly popsány případy, kdy se vzácně po aplikaci kyseliny hyaluronové objevily nekrózy, abscesy, granulomy nebo přecitlivělost. Trvání těchto reakcí nebo objevení se některého z výše uvedených projevů musí pacient ihned sdělit ošetřujícímu lékaři, aby mohl rozhodnout o vhodném ošetření.