Permanentní make-up

Jestliže chcete vypadat dobře, ale přitom přirozeně, máte nedostatek času nebo Vás líčení zatěžuje, můžete tento problém vyřešit permanentním make-upem. Permanentní make-up je metoda, při které se do horní vrstvy pokožky vpravují přírodní barviva a tím se dosahuje požadovaného zvýraznění nebo i vymodelování dané partie obličeje. Permanentním make-upem lze upravit např. velikost obočí, zvýraznit oční linku nebo rty, ale také vyrovnat jejich asymetrii.

Co je to permanentní make-up?

Permanentní make-up- trvale líčení- jde o mikro implantaci pigmentů do horní vrstvy pokožky za použití lokálních anestetik. Vyrovnává asymetrie a nedokonalosti v obličeji Zvýraznění tvaru a barvy obočí, oči, rtu. permanentní makeupVhodný při alergií na kosmetické přípravky Při alopecii, po chemoterapii. Účinek tedy nezůstává po celý život, jako tomu je např. při tetování. Může tak pružně reagovat na změny v obličeji i trendy v líčení a dodat vám jistotu, že v každé situaci vypadáte co nejlépe.

Permanentní make-up dělíme na:

  • zkrášlovací – používá se na obočí, horní i dolní linky, kontury rtů s probarvením, znaménka krásy
  • lékařský - užívá se na pooperační jizvy, poúrazové jizvy, popáleniny, vitiligo, alopecie, …

Postup při zákroku

Aplikace permanentního make-upu je dvojfázový proces. Nejdříve za 3 týdny po první části zákroku lze posoudit odstín a intenzitu barvy. V rozmezí 4 - 5 týdnů následuje druhá návštěva, tzv. doplnění, při níž jsou korigovány drobné nesrovnalosti.

Kdo je vhodným kandidátem

Ideální věk pro mikro pigmentaci / permanentní make-up je 17 – 90 let. Permanentní make-up je vhodný pro každého, kdo chce podtrhnout své každodenní líčení, Jako podklad pro líčení, nikoliv náhrada za denní či dokonce večerní líčení, vás neomezí v používání vašich oblíbených líčidel (např. u kontury a probarvení rtů můžete používat vaši oblíbenou rtěnku), zatímco u sportovních či jiných aktivit budete mít jistotu, že vaše rty vypadají svěže a upraveně.

Nevhodný je permanentní make-up např. pro osoby užívající léky na snížení krvácivosti (Heparin, Varfarin), užívající psychofarmaka, antibiotika nebo při silné cukrovce.

Jak dlouho přetrvá efekt zákroku

Trvanlivost je individuální, v závislosti na promaštění a síle pokožky, slunění, hormonální hladině, v průměru však 1 -3 roky (jsou však i klientky, které přichází na jeho obnovení po 5 – 6 letech).

permanentní makeup
permanentní makeup
permanentní makeup

Zobrazit celou galerii